siirry sivun sisällä: navigaatio | sisältö

Keskustelut

NCC:n 150 miljoonan hanke Hämeenlinnan moottoritien päälle käynnistyy lopulta

NCC käynnistää Hämeenlinnan keskusta-alueen länsireunalle, moottoritien päälle rakennettavan Hämeenlinnakeskuksen toteutuksen. NCC:n ja Hämeenlinnan kaupungin jo vuosien ajan kehittämää hanketta ovat viivästyttäneet valitukset, jotka on nyt käsitelty ja rakentaminen voi alkaa. Hankkeen kokonaisarvo on noin 150 miljoonaa euroa, josta kauppakeskuksen osuus on yli 100 miljoonaa.



Lue koko uutinen »

Kirjoita uusi viesti keskusteluun »
« Edellinen sivu Sivu: 1 Seuraava sivu » Viestien esitystapa: Näytä viestit kirjoitusjärjestyksessä Näytä vastaukset puurakenteessa
Viesti 1/1 07.05.2012 klo 20:42 // Ihmettelevä naapuri

Missä on parkkitila poikkeaville asiakkaille? Normaalisti laiskanpulskeat ihmiset parkkeeraavat autonsa kaupan eteen. Ohikulkulkevat, mahdolliset asiakkaat eivät poikkea moottoritieltä ostoksille jos pitää kävellä räntäsateessa kadun yli.

Vastaa | Vastaa lainaamalla | Ilmoita asiaton viesti

« Edellinen sivu Sivu: 1 Seuraava sivu » Kirjoita uusi viesti keskusteluun »