Mediatiedot 2020

Media information 2020

Liity Rakennuslehden mediamyynnin postituslistalle. Saat muistutuksen tulevista kampanjoista.

Tilaa Rakennuslehti.

Yhteystiedot

Sanoman mediapalvelu
09 120 5090
mediapalvelu@sanoma.com


Myyntipäällikkö (rekrytointi-ilmoitukset)
Tomi Huiko
040 414 5000
tomi.huiko@rakennuslehti.fi


Myyntipäällikkö
Jari Inkinen
040 7160 113
jari.inkinen@rakennuslehti.fi


Myyntipäällikkö
Elina Rökman
040 356 1874
elina.rokman@rakennuslehti.fi


Myyntipäällikkö IDEAT
Juha Pekkinen
040 674 8617
juha.pekkinen@sanoma.com
www.ideat.media


Luova tuottaja IDEAT
Teppo Kuittinen
040 556 0492
teppo.kuittinen@sanoma.com
www.ideat.media


Myynti- ja markkinointijohtaja
Jyrki Palmu
0400 576 612
jyrki.palmu@rakennuslehti.fi


Graafinen suunnittelija / markkinointikoordinaattori
Annakaisa Jalkanen
040 774 2034
annakaisa.jalkanen@rakennuslehti.fi


Assistentti
Pia Markkanen
040 709 8287
pia.markkanen@rakennuslehti.fi

Lehden ilmoitusaineistot

aineistopalvelut@sanoma.fi tai http://www.aikakausmedia.fi

Verkon ilmoitusaineistot

online.aineisto@sanoma.fi
(Ei koske verkossa julkaistavia rekrytointi-ilmoituksia. Erilliset rekrytointi-ilmoitustekstit ladataan varausvahvistuksen yhteydessä saapuvan aineistolatauslinkin kautta.)

Aineisto-ohje

Rakennuslehden väriprofiili on punamustan PSO_MFC_Paper_eci.icc, resoluutio 240 dpi. Profiilin voi ladata www.punamusta.com-sivuilta.

Tietosuoja

Rakennuslehden mediamyynnin uutiskirjeen tilaajista ei tallenneta muuta tietoa kuin tilaajan antama sähköpostiosoite. Sähköpostiosoitteita käytetään vain Rakennuslehden mediamyynnin uutiskirjeiden ja tapahtumakutsujen lähettämiseen eikä niitä luovuteta muuhun käyttöön. Mediamyynnin uutiskirje lähetään perustuen joko henkilön itse tekemään tilaukseen tai hänen ammattiasemaansa, ammattiin liittyvän tiedon toimittamiseksi. Jokaisen lähetyksen alareunassa on linkki, jonka avulla tilauksen voi peruuttaa. Katso tarkempaa tietoa Rakennuslehden verkkosivujen käyttöehdoista.

Tilaa uutiskirje

Kooste rakennusalan tärkeistä uutisista sähköpostiisi kolmesti viikossa. Saat myös kutsuja Rakennuslehden tapahtumiin. Lisätietoja

Kooste rakennusalan tärkeistä uutisista sähköpostiisi kolmesti viikossa. Saat myös kutsuja Rakennuslehden tapahtumiin.

Anna sähköpostiosoitteesi