Mihin suuntaan rapistuva piippu taipuu: etelään vai pohjoiseen? – tämä selvisi vanhan meijerin muutosremontissa
Kokkolassa muutetaan vanha meijeri muodikkaiksi pienasunnoiksi. Rakentajilla riitti pähkäiltävää vanhan piipun lisäksi huoneistojen välisten seinien rakenneratkaisuissa.

Täydennysrakentaminen ei ole vain suurimpien kaupunkien juttu. Myös keskikokoisissa kaupungeissa kuten Kokkolassa kaupunkirakenne tiivistyy. Kokkolan Torkinmäen vanha meijerialue on muuttumassa viihtyisäksi asuinalueeksi.
Tämä artikkeli on tilaajille
Kirjaudu sisään
Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus
Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!
Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia
Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.
Tätä artikkelia ei ole kommentoitu
0 vastausta artikkeliin “Mihin suuntaan rapistuva piippu taipuu: etelään vai pohjoiseen? – tämä selvisi vanhan meijerin muutosremontissa”