Tutustu nyt 1 kk veloituksetta!

Alexandria Group lisää panoksia kiinteistöpuolella: ”Näkymä on jo valoisampi”

Ensimmäisen kiinteistörahaston odotetaan aloittavan toimintansa vuoden 2025 aikana. Kiinteistövarainhoitoa varten perustetaan ensi vuoden alkupuolella myös oma tytäryhtiö.

Alexandrian kulmakiveksi aiotaan nostaa suora sijoittaminen kehityskiinteistöihin. Ensimmäisen rahaston on määrä aloittaa toimintansa vuoden 2025 aikana. (Arkistokuvaa Helsingin Lauttasaaresta.)

Alexandria Group lisää panoksiaan kiinteistövarainhoidossa. Uuden sijoitustiimin muodostavat aemmin Evlissä työskennelleet Jaakko Ristola, Johanna Roine ja Joel Huotilainen. Mukana on myös Antti Hänninen, jonka työtaustaa ovat mm. GEM Propertyn ja Elite Alfred Bergin kiinteistövarainhoito.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus

Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia

Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Alexandria Group lisää panoksia kiinteistöpuolella: ”Näkymä on jo valoisampi””

Viimeisimmät näkökulmat