Padel-buumi ruokkii nyt hallirakentajia – Ruotsiin verrattuna Suomi vielä takamatkalla
Kenttiä rakennetaan kiivaasti niin vanhoihin teollisuus- ja varastokiinteistöihin kuin uudisrakennuksiinkin. Vanha kiinteistö vaatii usein perusteellisen saneerauksen.

Monen uuden liikuntalajin kasvuvauhdin jarruksi nousee sopivien harrastustilojen puute. Kunnat ja kaupungit ovat taloutensa kanssa jo valmiiksi tiukoilla, eikä pienillä seuroilla ja paikallisilla lajiaktiiveilla useinkaan ole rahaa, rahkeita ja yhteistyöverkostoja, joilla viedä kalliita tilahankkeita idea-asteelta toteutukseen saakka.
Tämä artikkeli on tilaajille
Kirjaudu sisään
Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus
Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!
Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia
Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.
Tätä artikkelia ei ole kommentoitu
0 vastausta artikkeliin “Padel-buumi ruokkii nyt hallirakentajia – Ruotsiin verrattuna Suomi vielä takamatkalla”