Lukuoikeudet kuntoon ryhmätilauksella!

Kuopion kasarmikortteli paikallisille kiinteistökehittäjille – ideoita hoiva- ja majoitustiloista asumiseen

Asemakaavassa rakennukset on suojeltu ja tontilla on uudisrakennettavaa asuinrakennusoikeutta 4760 kerrosneliötä.

Kasarmikortteli sijaitsee Kuopion keskusta-alueella. Sotilaskäyttö päättyi jo vuosikymmeniä sitten. (Kuva: Tuomas Uusheimo Keksi Agency)

Senaatti-kiinteistöt on myynyt Kuopion kasarmikorttelin alueen rakennuksineen paikallisille Rakennustyö Salmiselle ja kiinteistösijoittaja Stockpos oy:lle. Myyty alue on kaupungin keskustassa Puistokadun ja Hatsalankadun välisellä tontilla.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Katso Rakennuslehden tilausvaihtoehdot

Tutustu Rakennuslehden monipuolisiin tilausvaihtoehtoihin.

Ota maksuton diginäyte

Ellet ole vielä hyödyntänyt maksutonta 1 kk diginäytettä, voit tehdä sen tästä.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Kuopion kasarmikortteli paikallisille kiinteistökehittäjille – ideoita hoiva- ja majoitustiloista asumiseen”

Viimeisimmät näkökulmat