Avoimet työpaikat Pohjois-Pohjanmaan sairaanhoitopiiri Pohjois-Pohjanmaa Julkaistu Haku päättyy

Useita avoimia paikkoja

Tule mukaan rakentamaan
maailman älykkäintä sairaalaa

Pohjois-Pohjanmaan sairaanhoitopiirin Tulevaisuuden sairaala OYS 2030 -uudistamisohjelman ensimmäinen osahanke toteutetaan allianssimallilla.
Ensimmäinen hanke käsittää mm, lasten ja naisten sairaalan, leikkaustoimintaa, kuvantamisen tiloja sekä vuodeosastoja.

Rakennuksen laajuus on n. 45 000 m2 ja kokonaisbudjetti yli 160 miljoonaa euroa.
Hankkeessa on mukana 12 yritystä sekä kymmeniä hoitoalan, rakentamisen, arkkitehtuurin ja talotekniikan ammattilaisia. Tarvitsemme kuitenkin vielä lisää osaajia toteuttamaan tätä hienoa projektia.

Voit olla etsimämme henkilö, jos:
• haluat oppia uutta ja olla mukana kehittämässä alaa
• olet valmis ajattelemaan uudella tavalla
• haluat työskennellä tiiviissä vuorovaikutuksessa yhdessä
eri alojen ammattilaisten kanssa
• haluat unohtaa siilot ja urakkarajat
• tavanomainen ei ole mielestäsi riittävän hyvä

Etsimme joukkoomme seuraavia vahvistuksia:

A-Insinöörit Rakennuttaminen Oy
• Rakennustyön valvoja
• Lvia-töiden valvoja
• Sähkötöiden valvoja
• Projekti-insinööri
www.ains.fi/rekrytointi/city/oulu
Lisätietoja: Ari-Matti Jänkälä, puh. 0500 581 260, ari-matti.jankala@ains.fi ja Petri Piirala, puh. 040 525 2864, petri.piirala@ains.fi.

A-Insinöörit Suunnittelu Oy
• Rakennesuunnittelun projektipäällikkö
• Elementtisuunnittelija
www.ains.fi/rekrytointi/city/oulu
Lisätietoja: Ville Jaatinen, 040 557 3958, ville.jaatinen@ains.fi ja Riku Niemelä, 040 589 4821, riku.niemela@ains.fi

Arkkitehtitoimisto Tähti-Set Oy
• Arkkitehti
www.tahti-set.com
Lisätietoja: Johanna Into, puh. 050 5928823, johanna.into@tahti-set.com

Arkkitehtitoimisto Lukkaroinen Oy
• Arkkitehti
• Suunnitteluassistentti
www.lukkaroinen.fi/rekry
Lisätietoja: Mikko Lukkaroinen, puh. 050 556 3277, mikko.lukkaroinen@lukkaroinen.fi

UKI Arkkitehdit Oy
• Arkkitehti
• Suunnitteluassistentti
www.ukiark.fi/rekry
Lisätietoja: Kimmo Turpeenniemi, 050 3447399, kimmo.turpeenniemi@ukiark.fi

Granlund
• LVI-suunnittelija
• Sähkösuunnittelija
www.granlund.fi/rekrytointi
Lisätietoja: Juha Huczkowski, 0400 126 016, juha.huczkowski@granlund.fi.

NCC Suomi Oy
• Talotekniikan asiantuntija
• Työmaan logistiikkavastaava
• Työmaamestareita
www.ncc.fi/tule-toihin
Lisätietoja : Mika Sipola, 050 5492757, mika.sipola@ncc.fi

ARO Systems Oy
• LVI-projektipäällikkö
• Projektipäällikkö Sähkö
www.arosystems.fi/arolaiseksi
Lisätietoja: Esa Lähteenmäki, 040 569 1675, esa.lahteenmaki@arosystems.fi

Siemens Osakeyhtiö
• Järjestelmäasiantuntija
www.siemens.fi/rekry
Lisätietoja: Erkki Mehtälä 050 469 5126, erkki.mehtala@siemens.com

Lisää tietoa hankkeesta löytyy osoitteesta www.oys2030.fi

Rakennuslehden pääuutisia