Lukuoikeudet kuntoon ryhmätilauksella!

Kiinteistönvälittäjät: Asunto- ja mökkikauppa tasaantuu kevään tasolle

SKVL:n toimitusjohtaja Jussi Mannerbergin mukaan liikkeellä on ostajia, mutta monilla on oma asunto vielä myymättä. Pankkien tiukka linja välirahoituksessa on hänen mielestään tuonut lukon asuntomarkkinoille.

Kiinteistönvälittäjät ennustavat kerrostaloasuntojen keskineliöhintojen pysyvän nykytasolla tai painuvan vielä noin 2–3 prosenttia alaspäin. Hyväkuntoisissa perheasunnoissa hinnat saattavat myös nousta, mikäli taloyhtiön hoitokulut ovat pysyneet kurissa. Kuva: IS/TES (toimittaja)

Suomen Kiinteistönvälittäjät SKVL:n mukaan asuntojen hinnoissa ei nähdä suuria muutoksia seuraavan vuosineljänneksen aikana.  Myös kauppamäärät pysyvät viime kevään tasolla, ennustetaan tuoreessa asuntomarkkinakatsauksessa.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Lukuoikeudet kuntoon ryhmätilauksella

Ryhmätilaus on edullisin tapa lukea Rakennuslehteä. Tutustu maksutta 1 kk.

Ota maksuton diginäyte

Ellet ole vielä hyödyntänyt maksutonta 1 kk diginäytettä, voit tehdä sen tästä.

Katso kaikki tilausvaihtoehdot

Diginä, printtinä, yksin tai ryhmässä. Tutustu monipuolisiin tilausvaihtoehtoihin.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Kiinteistönvälittäjät: Asunto- ja mökkikauppa tasaantuu kevään tasolle”

Viimeisimmät näkökulmat