Lukuoikeudet kuntoon ryhmätilauksella!

”Vallan torneista on tullut kaupunkeja kaupunkien sisälle” – Korkea rakentaminen on käynyt läpi isoja muutoksia 40 vuodessa

Nykyään ajatellaan hyvin eri lailla kuin silloin, kun Raaden Hammas rakennettiin Espoon Keilaniemeen.

Steve Watts sanoo, että korkeasta rakentamisesta saa kannattavaa vaikeita projekteja yksinkertaistamalla. Kuva: Peikko

Korkeasta rakentamisesta on erotettavissa viisi aaltoa, sanoo korkean rakentamisen kansainvälisen järjestön Council on Vertical Urbanismin (CVU) hallituksen jäsen Steve Watts.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Kirjautuneena luet enemmän

Sinulla saattaa olla lukuoikeus sisältyen jäsenyyteesi tai organisaationne ryhmätilaukseen. Katso kaikki tilausvaihtoehdot ja kysy lisää.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “”Vallan torneista on tullut kaupunkeja kaupunkien sisälle” – Korkea rakentaminen on käynyt läpi isoja muutoksia 40 vuodessa”

Viimeisimmät näkökulmat