Daniel Jonsson Lujabetonin Ruotsin tyttären johtoon
Rakennusinsinööri Daniel Jonsson on nimitetty Lujabetoni Oy:n ruotsalaisen tytäryhtiön L Betong AB:n toimitusjohtajaksi.

Rakennusinsinööri Daniel Jonsson on nimitetty Lujabetoni Oy:n ruotsalaisen tytäryhtiön L Betong AB:n toimitusjohtajaksi.
Toimitusjohtajaksi nimitetty Jonsson on 37-vuotias ja hän on työskennellyt myyntitehtävissä sekä vakuutusalalla että rakennusaineteollisuudessa. Viimeiset neljä vuotta hän on toiminut kuivatuotealan yrityksessä Sto Skandinaviassa myyntipäällikkönä.
L Betong Ab perusti ensimmäisen valmisbetonitehtaansa Tukholmaan vuonna 2002. Tällä hetkellä tehtaita on kaksi ja kolmatta paraikaa suunnitellaan. L Betongin tavoitteena on kasvattaa merkittävästi liikevaihtoaan Tukholman valmisbetonimarkkinoilla.
”Nyt on hyvä ajankohta investoida tulevaisuuteen. Betonialalla näkyy jo piristymisen merkkejä ja tilauksia tehdään taas. Mekin saimme juuri ison 3 500 kuution valmisbetonitilauksen, joka antaa tehtaillemme peruskuormaa vuodeksi eteenpäin”, Jonsson kertoo.
Tätä artikkelia ei ole kommentoitu
0 vastausta artikkeliin “Daniel Jonsson Lujabetonin Ruotsin tyttären johtoon”