YIT:n hallitukseen ehdotetaan Lemminkäisen ja Uponorin entisiä toimitusjohtajia – Lemminkäisen omistajasuvun vesa jäämässä sivuun
YIT:n osakkeenomistajien nimitystoimikunta esittää 17. maaliskuuta kokoontuvalle varsinaiselle yhtiökokoukselle muutoksia hallituksen jäseniin sekä korotuksia hallituksen palkkioihin.

Nimitystoimikunta ehdottaa, että seuraavaksi toimikaudeksi hallitukseen valitaan uudelleen puheenjohtajaksi Harri-Pekka Kaukonen ja varapuheenjohtajaksi Eero Heliövaara ja jäseniksi uudelleen Frank Hyldmar, Olli-Petteri Lehtinen ja Barbara Topolska. Uusiksi jäseniksi toimikunta ehdottaa Casimir Lindholmia, Jyri Luomakoskea ja Kerttu Tuomasta.
Tämä artikkeli on tilaajille
Kirjaudu sisään
Tilaa printtinä, diginä, yksin tai ryhmässä
Valitse teille sopivin tapa pysyä tiedon tasalla.
Tutustu nyt 3 kk: printti+digi 0 €
Kaikki Rakennuslehden tieto käyttöösi kesän yli ilman sitoumuksia, ole hyvä!
Tätä artikkelia ei ole kommentoitu
0 vastausta artikkeliin “YIT:n hallitukseen ehdotetaan Lemminkäisen ja Uponorin entisiä toimitusjohtajia – Lemminkäisen omistajasuvun vesa jäämässä sivuun”