Tutustu nyt 1 kk veloituksetta!

”Onnelassa” työt hyvässä vauhdissa, logistiikkakeskukselle rakennetaan myös oma aurinkovoimala

Hyvinkäälle rakennettava Onnisen ja k-Auton logistiikkakeskus ottaa isoja harppauksia vastuullisessa rakentamisessa. Oman aurinkovoimalan lisäksi myös muu energiantarve tuotetaan uusiutuvalla energialla ja kaikessa rakentamisessa painotetaan hiilineutraalisuutta tai vähintään vähähiilisyyttä.

Hyvinkäälle rakennettavan logistiikkakeskuksen perustus- ja pohjatyöt ovat täydessä vauhdissa. Kuva: Heikki Heikkonen

Hyvinkään pohjoisrajalla sijaitsevan työmaan laajuus käy äkkiä ilmeiseksi. Valtava maisema on täynnä maansiirto- ja kuljetuskalustoa, täällä on parhaillaan myös kymmenesosa koko Suomen paalutuskalustosta.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus

Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia

Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “”Onnelassa” työt hyvässä vauhdissa, logistiikkakeskukselle rakennetaan myös oma aurinkovoimala”

Viimeisimmät näkökulmat