Tulosvaroittaja Citycon vaihtaa taas toimitusjohtajaa – Henrica Ginströmin pesti jäi puoleen vuoteen
Cityconin väliaikaiseksi toimitusjohtajaksi on nimitetty hallituksen varapuheenjohtaja F. Scott Ball, joka hoiti pestiä vuosina 2019–2024. Hän aloittaa tehtävässä välittömästi.
Aiemmin tällä viikolla tulosvaroituksen antanut kiinteistösijoittaja Citycon vaihtaa toimitusjohtajaa. Yhtiön tiedotteen mukaan Cityconin hallitus ja toimitusjohtaja Henrica Ginström ovat sopineet, että Ginström jättää tehtävänsä välittömästi.
Tämä artikkeli on tilaajille
Kirjaudu sisään
Kirjautuneena luet enemmän
Sinulla saattaa olla lukuoikeus sisältyen jäsenyyteesi tai organisaationne ryhmätilaukseen. Katso kaikki tilausvaihtoehdot ja kysy lisää.
Tätä artikkelia ei ole kommentoitu
0 vastausta artikkeliin “Tulosvaroittaja Citycon vaihtaa taas toimitusjohtajaa – Henrica Ginströmin pesti jäi puoleen vuoteen”