Tutustu nyt 1 kk veloituksetta!

Markkinoilla varaudutaan nyt nousuun yritysostoilla – Viisi kauppaa tehneen konsernin toimitusjohtaja: ”Emme osta ostamisen vuoksi”

Kauppoja on tehty runsaasti tänä vuonna rakennus- ja kiinteistöalalla. Markkinoilla järjestäydytään uudelleen tulevaa varten. Myös myyntihalukkuus on lisääntynyt.

Sweco on tehnyt sopimuksen Fimpec Groupin ostamisesta. Fimpec on mukana Fazerin Lahteen tulevan uuden suklaatehtaan hankkeessa. Havainnekuvassa tuleva tehdas. Kuva: Sweco / Fazer Makeiset Oy

Viime aikoina rakennus- ja kiinteistöalalla on käyty vilkkaasti yrityskaupoilla. Pääomasijoittaja Helmet Capitalin osakas Sampo Ahonen näkee taustalla selkeän tekijän. Markkinoilla on epäuskoa alan kehitykseen, mutta se ei ehkä ole koko totuus.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus

Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia

Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Markkinoilla varaudutaan nyt nousuun yritysostoilla – Viisi kauppaa tehneen konsernin toimitusjohtaja: ”Emme osta ostamisen vuoksi””

Viimeisimmät näkökulmat