Fira aloittaa korjaushankkeen Helsingissä – ”Tiukan aikataulun selättämisessä hyödynnämme tiedolla johtamista ja tahtituotantoa”
Helsingin kuvataidelukio ja Kallion lukio saavat syksyllä 2025 uudet lisätilat.

Yhteiskuntakiinteistösijoittaja Hemsön omistaman Siltavuorenpenger 10:n kiinteistön laaja tilamuutos- ja korjaushanke on siirtynyt työmaavaiheeseen. Varsinaiset rakennustyöt käynnistyvät syyskuussa ja valmistuvat syksyllä 2025. Helsingin kaupunki vuokraa uudet tilat Helsingin kuvataidelukion ja Kallion lukion käyttöön.
Tämä artikkeli on tilaajille
Kirjaudu sisään
Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus
Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!
Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia
Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.
Tätä artikkelia ei ole kommentoitu
0 vastausta artikkeliin “Fira aloittaa korjaushankkeen Helsingissä – ”Tiukan aikataulun selättämisessä hyödynnämme tiedolla johtamista ja tahtituotantoa””