Lukuoikeudet kuntoon ryhmätilauksella!

Sorcolorin Soronen kiistää halpistarjoukset ja riistoväitteet: ”Valitettavasti markkinatalous pakottaa meidät kilpailemaan urakoista”

Toimitusjohtajan mukaan Limingan kirkon maalausurakkaa koskeneesta lehtijutusta saattoi saada käsityksen, että yhtiö on halpa ja halpamainen nuorten riistäjä.

Limingan kirkon maalausurakka toteutettiin viime kesänä. Kaleva-lehden mukaan työmaalla oli nuoria maalareita myös kevytyrittäjäsopimuksilla, jonka on arveltu selittävän voittoisan tarjouksen hintatason. (Kuva: Päivi Rehu)

Maalausyritys Sorcolorin toimitusjohtaja Samuel Soronen kiistää jyrkästi väitteet, joiden mukaan yritys olisi syyllistynyt Limingan kirkon maalausurakassa halpatyöhön ja kevytyrittäjyyden hyödyntämiseen.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Katso Rakennuslehden tilausvaihtoehdot

Tutustu Rakennuslehden monipuolisiin tilausvaihtoehtoihin.

Ota maksuton diginäyte

Ellet ole vielä hyödyntänyt maksutonta 1 kk diginäytettä, voit tehdä sen tästä.

Tätä artikkelia on kommentoitu kerran

Yksi vastaus artikkeliin “Sorcolorin Soronen kiistää halpistarjoukset ja riistoväitteet: ”Valitettavasti markkinatalous pakottaa meidät kilpailemaan urakoista””

  1. Kiistävät kevytyrittäjäsopimukset mutta silti huomasin duunitorissa muutama viikko sitten kyseisen firman työpaikkailmoituksen, jossa haettiin kesätyöntekijöitä ja kerrottiin avoimesta että he työskentelevät kevytyrittäjinä. Ilmeiseti yleinen käytäntö maalausalalla

Viimeisimmät näkökulmat