Honkarakenne varoittaa liikevaihtonsa supistuvan
Honkarakenne muuttaa markkinaohjaustaan liikevaihdon osalta. Honkarakenteen uuden näkemyksen mukaan sen vuoden 2011 liikevaihto jää alle viime vuoden tason, kun vielä tammi-kesäkuun osavuosikatsauksen julkistuksen yhteydessä yhtiö totesi: ”on olemassa riski, että liikevaihdon kasvutavoitteeseen ei tulla pääsemään.”

Honkarakenne muuttaa markkinaohjaustaan liikevaihdon osalta. Honkarakenteen uuden näkemyksen mukaan sen vuoden 2011 liikevaihto jää alle viime vuoden tason, kun vielä tammi-kesäkuun osavuosikatsauksen julkistuksen yhteydessä yhtiö totesi: "on olemassa riski, että liikevaihdon kasvutavoitteeseen ei tulla pääsemään."
Honkarakenne pitää kuitenkin ennallaan ohjeistuksensa konsernin tuloksen suhteen. Yhtiön tavoitteena on edelleen saavuttaa tänä vuonna parempi tulos ennen veroja kuin viime vuonna.
Tätä artikkelia ei ole kommentoitu
0 vastausta artikkeliin “Honkarakenne varoittaa liikevaihtonsa supistuvan”