Lukuoikeudet kuntoon ryhmätilauksella!

Vielä rakenteilla olevan kaksion hintaa vedätettiin 17000 eurolla siirtosopimuksella tehdyllä kaupalla – Jatkokauppa on riskipeliä myös ostajalle

Uusista asunnoista tehdään edelleen jatkokauppaa jo ennen kuin asunto on valmistunut, ja samalla nostetaan asunnon hintaa.

Ennen ostopäätöstä kannattaa tehdä huolella taustatyö ostettavasta asunnosta ja taloyhtiöstä. Kuva: Lauri Lähteenmäki / IS

Vantaalla siirtosopimuksella myytävä asunto nousi esiin, kun Rakennuslehti selvitti tonttirahastoihin liittyvää uutta ilmiötä. Lue tonttirahastoista lisää.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Kirjautuneena luet enemmän

Sinulla saattaa olla lukuoikeus sisältyen jäsenyyteesi tai organisaationne ryhmätilaukseen. Katso kaikki tilausvaihtoehdot ja kysy lisää.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Vielä rakenteilla olevan kaksion hintaa vedätettiin 17000 eurolla siirtosopimuksella tehdyllä kaupalla – Jatkokauppa on riskipeliä myös ostajalle”

Viimeisimmät näkökulmat