Lukuoikeudet kuntoon ryhmätilauksella!

Tikkurilan vanhan maalitehtaan alueen kaavoitus käynnistyi Vantaalla – kehityskumppanina Deas Asset Management

Alueelle suunnitellaan monipuolisesti asumista, palveluja ja työpaikkoja.

Alueen suunnittelusta järjestettiin viime vuonna järjestetty kansainvälinen arkkitehtikilpailu, jonka voittivat Arkkitehtitoimisto Noan ja Arkkitehdit Anttila ja Rusanen.(Kuvat: Arkkitehtitoimisto Noan ja Arkkitehdit Anttila ja Rusanen)

Vantaan Tikkurilassa sijaitsevan vanhan maalitehtaan alueen kaavoitus on käynnistynyt. Alueen ensimmäinen asemakaavan muutos on osallistumis- ja arviointisuunnitelmavaiheessa, joka käynnistää laajan asemakaavoitusprosessin.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Katso Rakennuslehden tilausvaihtoehdot

Tutustu Rakennuslehden monipuolisiin tilausvaihtoehtoihin.

Lukuoikeudet kuntoon ryhmätilauksella

Varmista avainhenkilöiden tiedonsaanti ja aloita ryhmätilaus maksuttomalla testijaksolla.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Tikkurilan vanhan maalitehtaan alueen kaavoitus käynnistyi Vantaalla – kehityskumppanina Deas Asset Management”

Viimeisimmät näkökulmat