Tutustu nyt 1 kk veloituksetta!

Talotekniikka kirkasti Constin tulosta – tilauskanta putosi edellisvuodesta

Talotekniikka-toimiala paikkasi perinteisen korjausrakentamisen vaisumpaa vetoa. Vuoden ensimmäisen neljänneksen kysyntänäkymät eivät vielä tarjoa käännettä parempaan.

Constin vuosi oli korjausrakentamisessa vaisuhko, mutta talotekniikan puolella kirjattiin reipasta kasvua. Kuva: Jussi Helttunen

Korjausrakentamiseen ja talotekniikkaan keskittyvä Consti kasvatti viime vuonna hieman liikevaihtoaan, mutta liiketulos jäi edellisvuodesta. Myös tilauskanta jäi vuoden 2023 tasoista.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus

Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia

Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Talotekniikka kirkasti Constin tulosta – tilauskanta putosi edellisvuodesta”

Viimeisimmät näkökulmat