Lukuoikeudet kuntoon ryhmätilauksella!

Metsä Groupin kertopuutehtaalla alkoi raksalive – kamera seuraa rakennustöitä 24/7

Viime syksynä käynnistyneen hankkeen päätoteuttaja on SRV. Uusi kertopuutehdas valmistuu syksyllä 2025.

Äänekosken kertopuutehtaan rakennustyöt ovat jo hyvässä vauhdissa. Parhaimmillaan työmaalla tulee olemaan töissä noin 200 henkilöä.

Metsä Groupin Äänekosken Kerto LVL -tehtaan rakennustöiden etenemistä voi seurata myös reaaliajassa webkameroiden kautta. Työmaa-alueen etelä- ja pohjoispäätyyn on asennettu kamerat, jotka ovat toiminnassa ympäri vuorokauden. Lähetystä voi katsoa Metsä Groupin nettisivuilla.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Kirjautuneena luet enemmän

Sinulla saattaa olla lukuoikeus sisältyen jäsenyyteesi tai organisaationne ryhmätilaukseen. Katso kaikki tilausvaihtoehdot ja kysy lisää.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Metsä Groupin kertopuutehtaalla alkoi raksalive – kamera seuraa rakennustöitä 24/7”

Viimeisimmät näkökulmat