Konkurssiuutisille jatkoa Pirkanmaalta – nyt meni nurin Suomen Erikoisrakennus
Vuonna 1994 perustettu yritys on toiminut pääasiassa Pirkanmaan alueella ja sen erikoisosaamista olivat muun muassa putkistosaneeraukset.
Rakennusalan heikko suhdannetilanne näkyy edelleen konkurssitilastoissa. Nyt laput on pantu luukulle tamperelaisessa Suomen Erikoisrakennus oy:ssä.
Vuonna 1994 perustettu yritys on toiminut pääasiassa Pirkanmaan alueella ja sen erikoisosaamista olivat muun muassa putkistosaneeraukset. Asiakastiedon tilinpäätöstietojen mukaan yhtiö teki vielä viime vuonna 3,1 miljoonan euron liikevaihdon ja työllisti 17 henkilöä. Tulos ja omavaraisuusaste olivat kuitenkin jo tuolloin miinuksella.
Yhtiön konkurssista uutisoi Aamulehti.
Tätä artikkelia ei ole kommentoitu
0 vastausta artikkeliin “Konkurssiuutisille jatkoa Pirkanmaalta – nyt meni nurin Suomen Erikoisrakennus”