Lukuoikeudet kuntoon ryhmätilauksella!

Eläkeläismiehet pitävät valtaa taloyhtiöissä – Seppo Salmelalla on edessä putkiremontti

”Meidän ja isännöitsijän suhde on kuin pitkä avioliitto. Olemme hoitaneet taloyhtiötä yhdessä jo 40 vuotta”, asunto-osakeyhtiö Matinkoivun hallituksen puheenjohtaja Seppo Salmela kertoo.

Asunto-osakeyhtiö Matinkoivun hallituksen puheenjohtaja Seppo Salmela taloyhtiön alkuperäiskunnossa olevassa saunassa. Kuva: Liisa Takala

Seppo Salmela on toiminut taloyhtiössään aktiivisesti noin kymmenen vuotta. Reilu vuosi sitten logistiikka-alalta eläkkeelle jääneellä ja lähes 50 vuotta Espoon Matinkylässä asuneella Salmelalla on vankka usko isännöitsijän ammattitaitoon. Yhteistyö on ollut mutkatonta.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Katso Rakennuslehden tilausvaihtoehdot

Tutustu Rakennuslehden monipuolisiin tilausvaihtoehtoihin.

Lukuoikeudet kuntoon ryhmätilauksella

Varmista avainhenkilöiden tiedonsaanti ja aloita ryhmätilaus maksuttomalla testijaksolla.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Eläkeläismiehet pitävät valtaa taloyhtiöissä – Seppo Salmelalla on edessä putkiremontti”

Viimeisimmät näkökulmat