A-Insinöörit kasvoi yli 10 prosenttia ja kasvu oli pääosin orgaanista – ”Tässä ympäristössä pitää kyetä toimimaan ja menestymään”
Viime vuonna A-Insinöörit paitsi kasvatti liikevaihtoaan myös paransi kannattavuuttaan.
Toimitusjohtaja Kari Kauniskangas on varsin tyytyväinen suunnittelu- ja konsultointiyhtiö A-Insinöörien vuoteen 2025. Yhtiö kasvatti liikevaihtoaan yli kymmenen prosenttia 147 miljoonaan euroon. Kasvu oli pääosin orgaanista.
Tätä artikkelia on kommentoitu kerran
Yksi vastaus artikkeliin “A-Insinöörit kasvoi yli 10 prosenttia ja kasvu oli pääosin orgaanista – ”Tässä ympäristössä pitää kyetä toimimaan ja menestymään””
Mistä muusta konsulttien hyvät katteet tulee kuin perusteettomasta laskutuksesta ? Onko joku edes kuullut, että konsultin laskutus jää alle annetun tuntiarvion ? Tämä nyt koskee muitakin kuin jutun yritystä.