Tutustu nyt 1 kk veloituksetta!

Destia heitettiin ulos Laakson yhteissairaalan allianssista

Destia ja Laakson yhteissairaalan allianssi ovat päättäneet yhteistyönsä. Viime perjantaina sattunut räjähdysonnettomuus oli lopulta liikaa virheiden pitkässä ketjussa.

Laakson sairaala-alue lokakuussa 2023. Louhinta-alueen takana kaksi vanhaa ja myöhemmin peruskorjattavaa Laakson sairaalan rakennusta.

Asiaa koskevan tiedotteen mukaan Laakson yhteissairaalan allianssi ja Destia ovat yhdessä päätyneet ilmoittamaan yhteistyön päättymisestä. Destia on toiminut allianssin infratöistä vastaavan alaurakka-allianssin maanpäällisten louhintojen ja töiden palveluntuottajana.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus

Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia

Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Destia heitettiin ulos Laakson yhteissairaalan allianssista”

Viimeisimmät näkökulmat