Tutustu nyt 1 kk veloituksetta!

Kaikki alkaa ”paistopisteestä” – Kirjalansalmen sillan rakentajat hakivat vinoköysiasennuksiin oppia Vietnamista

Edellisten isojen vinoköysisiltojen valmistumisesta on lähes 30 vuotta. Nyt niitä rakennetaan kahta yhtä aikaa.

Punokset asennetaan köysiputkeen yksitellen. Kuva: Daniel Wallenius

Suomessa on tänä keväänä päästy tekemään harvinaista työvaihetta peräti kahdella työmaalla, kun sekä Kruunuvuorensiltaan Helsingissä että Kirjalansalmen siltaan Paraisten ja Kaarinan rajalla on asennettu vinoköysiä.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus

Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia

Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Kaikki alkaa ”paistopisteestä” – Kirjalansalmen sillan rakentajat hakivat vinoköysiasennuksiin oppia Vietnamista”

Viimeisimmät näkökulmat