Vuoden työmaakilpailuehdokas 1: Lapti rakentaa Kuopion sairaalaa hyvässä hengessä
Lapti rakentaa Puijon sairaalan laajennusta katseilta piilossa. Työmaa on sairaala-alueen sisällä. 10-kerroksisen sairaalatornin työt ovat loppusuoralla, ja Lapti valmistautuu jo jatkoon hankkeessa, joka jakautuu neljään osaan ja vuosille 2018–2025. Mukana on niin uudisrakentamista, vanhan purkua kuin peruskorjausta.

Taustana uudistukselle on vuonna 1958 rakennetun sairaalan täydellinen peruskorjaustarve lukuisten sisäilmaongelmien vuoksi. Samalla päästään toiminnallisesti moderniin sairaalaan.
Tämä artikkeli on tilaajille
Kirjaudu sisään
Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus
Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!
Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia
Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.
Tätä artikkelia ei ole kommentoitu
0 vastausta artikkeliin “Vuoden työmaakilpailuehdokas 1: Lapti rakentaa Kuopion sairaalaa hyvässä hengessä”