Tutustu nyt 1 kk veloituksetta!

Kylmätekniikan yritys valtaa Kaakkois-Suomen markkinoita yrityskaupalla

MV-Jäähdytys oy ottaa merkittävän kasvuaskeleen itäisessä Suomessa. Yrityskauppojen myötä JV Jäähdytysvoima oy, Karjalan Kylmähuolto oy ja Coolref oy liittyvät MV:n tiimiin.

Yrityskaupat on nyt saatu maaliin. Kuvassa vasemmalta Ilpo Mäkelä, Jonni Moislahti, Ville Sartiala ja Juho Haikonen.

Kylmätekniikkaan ja ammattikeittiölaitteisiin keskittyvä huolto- ja projektiyhtiö MV-Jäähdytys oy on 1.11.2024 sopinut yrityskaupoista kolmen lappeenrantalaisen yrityksen, JV Jäähdytysvoima oy:n, Karjalan Kylmähuolto oy:n ja Coolref Oy:n kanssa. MV-Jäähsytyksen liikevaihto vuonna 2023 oli noin 38 miljoonaa euroa ja sillä on noin 300 työntekijää.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus

Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia

Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Kylmätekniikan yritys valtaa Kaakkois-Suomen markkinoita yrityskaupalla”

Viimeisimmät näkökulmat