Tutustu nyt Rakennuslehteen 3 kk veloituksetta!

Arkkitehdeille jaetaan siivousoppia Tampereella – siivottavuus on osa hyvää suunnittelua

Koulutuksen myötä arkkitehdit voivat kehittää omaa suunnitteluosaamistaan rakennusten ylläpidon ja tilojen huollettavuuden näkökulmasta.

Siivottavuus lähtee rakennuksen suunnittelusta ja tätä viestiä viedään nyt entistä enemmän myös arkkitehtien pöydille. Kuva: Jussi Helttunen

Arkkitehdit ja puhtausalan ammattilaiset istuvat maaliskuussa yhteisen pöydän ääreen Tampereella. Arkkitehtitoimistojen Liitto ATL, Puhtausala ry ja Tampereen Messut näet järjestävät yhteistyössä suunnittelijoille räätälöidyn ”Rakennuksen elinkaari alkaa suunnittelusta” -koulutuksen kansainvälisten Finnclean-messujen yhteydessä 19.-20.3.2025.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Tilaa printtinä, diginä, yksin tai ryhmässä

Valitse teille sopivin tapa pysyä tiedon tasalla.

Tutustu nyt 3 kk: printti+digi 0 €

Kaikki Rakennuslehden tieto käyttöösi kesän yli ilman sitoumuksia, ole hyvä!

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Arkkitehdeille jaetaan siivousoppia Tampereella – siivottavuus on osa hyvää suunnittelua”

Viimeisimmät näkökulmat