Lukuoikeudet kuntoon ryhmätilauksella!

Reposaaren puukoulukorttelin peruskorjaushankkeesta tulee kaavailtua kalliimpi ja aikataulukin venyy

Porissa sijaitsevan Reposaaren niin kutsutun puukoulukorttelin neljän suojellun rakennuksen peruskorjaushanke on kohdannut erinäisiä hankaluuksia.

Rakennusten korjauslaajuus on tarkentunut ja rakennuskustannukset ovat kasvaneet palveluverkkotyön valmistumisen jälkeen. Tarvittava lisämääräraha vuosille 2023–2024 on 2,84 miljoonaa euroa. Hankkeen kokonaiskustannusarvio on 4,04 miljoonaa euroa.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Kirjautuneena luet enemmän

Sinulla saattaa olla lukuoikeus sisältyen jäsenyyteesi tai organisaationne ryhmätilaukseen. Katso kaikki tilausvaihtoehdot ja kysy lisää.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Reposaaren puukoulukorttelin peruskorjaushankkeesta tulee kaavailtua kalliimpi ja aikataulukin venyy”

Viimeisimmät näkökulmat