Lukuoikeudet kuntoon ryhmätilauksella!

Heinäkuussa vielä täystyöllisyys – nyt muutamissa arkkitehtitoimistoissa käydään muutosneuvotteluita

Hankkeiden aikataulujen viivästyminen, materiaalien hintojen nousu ja tilaajien keskeytykset sekä fuusioihin liittyvät järjestelyt ovat taustalla, kun muutamat suuret arkkitehtitoimistot ovat käynnistäneet muutosneuvottelut.

Hankkeiden aikataulujen viivästyminen, materiaalien hintojen nousu ja tilaajien keskeytykset sekä fuusioihin liittyvät järjestelyt ovat taustalla, kun muutamat suuret arkkitehtitoimistot ovat käynnistäneet muutosneuvottelut. Kuva: Anne Kurki

Arkkitehtitoimistojen liitto ATL:n varapuheenjohtaja Tuomas Silvennoisen mukaan sarja suurta globaalia epäonnea vaikuttaa tällä hetkellä osaan arkkitehtitoimistojen arkea. Muutosneuvotteluita on käyty esimerkiksi Silvennoisen osakkuusyhtiössä PES-Arkkitehdeissä, mutta myös esimerkiksi Arcossa.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Katso Rakennuslehden tilausvaihtoehdot

Tutustu Rakennuslehden monipuolisiin tilausvaihtoehtoihin.

Ota maksuton diginäyte

Ellet ole vielä hyödyntänyt maksutonta 1 kk diginäytettä, voit tehdä sen tästä.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Heinäkuussa vielä täystyöllisyys – nyt muutamissa arkkitehtitoimistoissa käydään muutosneuvotteluita”

Viimeisimmät näkökulmat