Lukuoikeudet kuntoon ryhmätilauksella!

NCC:lle keskustahotellin korjausurakka Helsingistä – arvo 15,6 miljoonaa

Peruskorjauksessa vanhan hotellirakennuksen hotellihuoneet ja yhteistilat uusitaan. Suurimpia työkohteita ovat talon julkisivu, vesikatto sekä talotekniikka.

Remontoitava hotelli sijaitsee aivan rautatieaseman vieressä. Se on valmistunut vuonna 2003. (Kuva: NCC)

NCC aloittaa syyskuussa Helsingin ydinkeskustassa Elielinaukiolla sijaitsevan hotellin korjaus- ja uudistustyöt. Urakan myötä vuonna 2003 valmistunut rakennus peruskorjataan uuden Scandic-hotellin käyttöön. Kiinteistössä on lisäksi toimisto- ja liiketiloja, jotka saavat rinnalleen myös uusia ravintola- ja kahvilatiloja.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Kirjautuneena luet enemmän

Sinulla saattaa olla lukuoikeus sisältyen jäsenyyteesi tai organisaationne ryhmätilaukseen. Katso kaikki tilausvaihtoehdot ja kysy lisää.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “NCC:lle keskustahotellin korjausurakka Helsingistä – arvo 15,6 miljoonaa”

Viimeisimmät näkökulmat