Vuoden Korjausrakennustyömaa: Olympiastadion on ollut valtava korjaus- ja laajennusurakka
Skanska korjaa ja laajentaa Helsingin Olympiastadionia yhteistoimintaurakkana, jossa yhtiön 156 miljoonan euron suuruiseen projektinjohtourakkaan kuuluvat rakennustekniset työt.

Stadionilla valmistuu uusia tiloja 19290 neliötä. Lisäksi katsomot, kenttäalue ja juoksuradat uudistetaan. Stadionin katsomot katetaan ja ravintola- ja WC-tilojen määrä kaksinkertaistetaan.
Tämä artikkeli on tilaajille
Kirjaudu sisään
Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus
Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!
Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia
Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.
Tätä artikkelia ei ole kommentoitu
0 vastausta artikkeliin “Vuoden Korjausrakennustyömaa: Olympiastadion on ollut valtava korjaus- ja laajennusurakka”