Pitkän tähtäimen väyläsuunnitelma uhkaa jäädä toteutumatta – vasta muutama hanke on saanut rahoituksen
Rakennuslehti kävi läpi kolme ensimmäistä väyläverkon investointiohjelmaa. Karsintaa on jo nyt jouduttu tekemään kovalla kädellä.
Väyläverkon kahdeksanvuotiseen investointiohjelmaan vuonna 2021 kirjatuista lähes 60:stä väyläverkon kehittämishankkeesta vain neljä kokonaista ja kaksi osahanketta on tähän mennessä saanut eduskunnalta rahoituspäätöksen.
Tämä artikkeli on tilaajille
Kirjaudu sisään
Kirjautuneena luet enemmän
Sinulla saattaa olla lukuoikeus sisältyen jäsenyyteesi tai organisaationne ryhmätilaukseen. Katso kaikki tilausvaihtoehdot ja kysy lisää.
Tätä artikkelia ei ole kommentoitu
0 vastausta artikkeliin “Pitkän tähtäimen väyläsuunnitelma uhkaa jäädä toteutumatta – vasta muutama hanke on saanut rahoituksen”