Kokeile kuukausi maksutta

Lujabetonilta mittava paalutoimitus Ouluun – yli sata kilometriä paaluja Stora Enson tehdaslaajennukseen

Paalut valmistetaan Lujabetonin Haapajärven ja Kärsämäen tehtailla. Paalutusurakoitsijoina toimivat Niskasen Maansiirto ja Destia.

Lujabetonilla on käynnissä yksi kuluvan vuoden suurimmista paalutoimituksista, kun se toimittaa Stora Enson Oulun tehtaan laajennushankkeeseen yli sata kilometriä teräsbetonipaaluja.

Paalut valmistetaan Lujabetonin Haapajärven ja Kärsämäen tehtailla. Paalutusurakoitsijoina toimivat Niskasen Maansiirto ja Destia. Paaluja on toimitettu työmaalle jo lähes 80 kilometrin verran. Toimitukset saadaan Lujabetonin mukaan loppuun pääosin heinäkuuhun mennessä.

Tämä artikkeli on tarjolla vain Rakennuslehden tilaajille

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Lujabetonilta mittava paalutoimitus Ouluun – yli sata kilometriä paaluja Stora Enson tehdaslaajennukseen”

Viimeisimmät näkökulmat