Lukuoikeudet kuntoon ryhmätilauksella!

Hukasta puolet pois – alan toimijoilla on hurjat tavoitteet

Kiinteistö- ja rakennusalan toimijoiden mukaan suurin kasvupotentiaali on kestävissä rakennuksissa ja infrassa sekä muuntojoustavissa ratkaisuissa, vähähiilisissä rakennusmateriaaleissa, energiatehokkaissa ratkaisuissa ja energiakäytön optimoinnissa sekä kiertotaloudessa.

Rakennustuotantoon liittyvät tekijät ovat kasvuohjelmassa hyvin esillä: hukan poisto ja tahtituotanto ovat jo tulleet tutuksi, mutta niissä riittää edelleen kehitettävää. Kuva: Johannes Tervo

Kiinteistö- ja rakennusalaa laajasti edustava Kira-foorumi valitsi uudessa kasvuohjelmassaan ylätason keinoja alan yritysten kasvuun ja kansainvälistymiseen rakennetun ympäristön koko elinkaarella.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Kirjautuneena luet enemmän

Sinulla saattaa olla lukuoikeus sisältyen jäsenyyteesi tai organisaationne ryhmätilaukseen. Katso kaikki tilausvaihtoehdot ja kysy lisää.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Hukasta puolet pois – alan toimijoilla on hurjat tavoitteet”

Viimeisimmät näkökulmat