Poliittinen kriisi ja ulkomaisten yritysten kyykytys näkyvät: Suomalaisyritykset jättävät Venäjän
Moni suomalaisyritys on tehnyt lähtöpäätöksen, kun Venäjän liiketoiminnan riskit ovat kasvaneet ja ulkomaisten yitysten toimintamahdollisuudet huonontuneet. Kaikki eivät kuitenkaan ole lähdössä.

Poliittiset jännitteet lisäävät epävarmuutta Venäjällä toimivissa suomalaisyrityksissä. Pakotteet, ruplan kurssin vaihtelu ja kauppapoliittiset toimet vaikeuttavat toimintamahdollisuuksia. Moni suomalainen yritys onkin päättänyt lähteä kotiin.
Tämä artikkeli on tilaajille
Kirjaudu sisään
Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus
Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!
Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia
Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.
Tätä artikkelia ei ole kommentoitu
0 vastausta artikkeliin “Poliittinen kriisi ja ulkomaisten yritysten kyykytys näkyvät: Suomalaisyritykset jättävät Venäjän”