Tutustu nyt Rakennuslehteen 3 kk veloituksetta!

”Rambollia ei voi myydä ja muuttaa Espanjaan” – säätiö on aktiivinen omistaja, joka antaa yritykselle vapaat kädet

Ramboll Groupin omistaa Ramboll-säätiö, jonka päätehtävä on yrityksen omistaminen. Yrityssäätiömalli on Tanskassa yleinen.

Ramboll-säätiön toimitusjohtaja Søren Staugaard Nielsen kuvattuna Rambollin toimistotalossa Espoossa. Kuva: Jussi Helttunen

Konsulttiyritys Rambollin Suomen oloissa poikkeuksellinen omistajuusrakenne auttaa sitä selviämään vaikeina aikoina pörssiyhtiöitä paremmin, arvioi Ramboll-säätiön toimitusjohtaja Søren Staugaard Nielsen.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Tilaa printtinä, diginä, yksin tai ryhmässä

Valitse teille sopivin tapa pysyä tiedon tasalla.

Tutustu nyt 3 kk: printti+digi 0 €

Kaikki Rakennuslehden tieto käyttöösi kesän yli ilman sitoumuksia, ole hyvä!

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “”Rambollia ei voi myydä ja muuttaa Espanjaan” – säätiö on aktiivinen omistaja, joka antaa yritykselle vapaat kädet”

Viimeisimmät näkökulmat