Tontin alla kulkevat tunnelit vaikeuttivat toimistohanketta – ”Metron liikenne piti pysäyttää 270 kertaa”
Merenrannan lähellä sijaitsevan kohteen alla kulkee viisi tunnelia. Erityisesti pohjaolosuhteet ovat tehneet hankkeesta poikkeuksellisen vaativan, etenkin kun maan alle on rakennettu kolme kerrosta.
NCC:n omakehitteinen toimistokohde We Land Helsingin Ruoholahdessa on poikkeuksellisen vaativa hanke. Maan päällä osin 7- ja osin 14-kerroksisen rakennuksen alla on vielä kolme maanalaista kerrosta.
Tämä artikkeli on tilaajille
Kirjaudu sisään
Kirjautuneena luet enemmän
Sinulla saattaa olla lukuoikeus sisältyen jäsenyyteesi tai organisaationne ryhmätilaukseen. Katso kaikki tilausvaihtoehdot ja kysy lisää.
Tätä artikkelia ei ole kommentoitu
0 vastausta artikkeliin “Tontin alla kulkevat tunnelit vaikeuttivat toimistohanketta – ”Metron liikenne piti pysäyttää 270 kertaa””