Tutustu nyt Rakennuslehteen 3 kk veloituksetta!

Toivo Group rakentaa Espoon Leppävaaraan uudenlaisia minitaloja – ”Nyt halutaan omaa tilaa ja piha, missä voi grillata”

Etätyön lisääntyminen on johtanut asumistrendin muutokseen, jonka seurauksena aiempaa väljempi asuminen luonnon lähellä on lisännyt suosiotaan. Sen vuoksi kaupungistumiskeskusteluun halutaan lisää vaihtoehtoja kerrostalorakentamiselle.

Toivo Group haluaa haastaa toimialaa tuomalla markkinoille erilaista arkkitehtuuria ja asuntotyyppiä. Kuvan minitalot ovat valmistumassa Espoon Leppävaaraan. Kuva: Esko Jämsä Kuva: Esko Jämsä

Espoon Leppävaarassa, noin 15 minuutin kävelymatkan päässä kauppakeskus Sellon palveluista, avaran peltomaiseman ja siirtolapuutarhojen tuntumassa viimeistellään minitaloja.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Tilaa printtinä, diginä, yksin tai ryhmässä

Valitse teille sopivin tapa pysyä tiedon tasalla.

Tutustu nyt 3 kk: printti+digi 0 €

Kaikki Rakennuslehden tieto käyttöösi kesän yli ilman sitoumuksia, ole hyvä!

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Toivo Group rakentaa Espoon Leppävaaraan uudenlaisia minitaloja – ”Nyt halutaan omaa tilaa ja piha, missä voi grillata””

Viimeisimmät näkökulmat