Hyödynnä 1kk/0€ diginäyte!

Betolar painui jälleen miinukselle, mutta odottaa kulujen kasvun tasaantuvan – ”Tiimimme on nyt pitkälti koottu ja varustettu”

Betolarin henkilöstömäärä kasvoi tammi-maaliskuussa vertailukaudesta merkittävästi 66:een. Viime vuoden aktiivisen rekrytointivaiheen jälkeen yritys siirtyi katsauskaudella satsaamaan operatiivisen tuottavuuden kasvattamiseen.

Riku Kytömäki aloitti viime vuoden marraskuussa Betolarin toimitusjohtajana. Kuva: Betolar

Teollisuuden sivuvirtoja betoniteollisuuteen kehittävä Betolar paransi vuoden 2023 tammi-maaliskuussa liikevaihtoaan 43 000 euroon. Se yli kolminkertaistui verrattuna viime vuoden vastaavaan aikaan. Tutkimus- ja tuotekehitysyritys on vielä monella tavalla muotoutumisvaiheessa.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Hyödynnä 1kk/0€ diginäyte!

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Betolar painui jälleen miinukselle, mutta odottaa kulujen kasvun tasaantuvan – ”Tiimimme on nyt pitkälti koottu ja varustettu””

Viimeisimmät näkökulmat