Lukuoikeudet kuntoon ryhmätilauksella!

Helsingin keskustan alamäelle halutaan nyt stoppi – asialla alueen kaupalliset toimijat ja kiinteistönomistajat

Uuden Downtown Helsinki -verkoston tavoitteena on lisätä alueella toimivien yritysten ja yhteisöjen välistä yhteistyötä, parantaa alueen imagoa, palveluja ja tunnelmaa sekä nostaa esiin ydinkeskustan mahdollisuuksia ja vetovoimaa.

Downtown Helsinki-kampanjassa tuodaan näivettymisen sijaan esille myös ydinkeskustan moninaiset edut ja mahdollisuudet.

Joukko Helsingin ydinkeskustan isoja kaupallisia toimijoita ja kiinteistönomistajia on yhdistämässä voimansa alueen elinvoiman kehittämiseksi. Uuden Downtown Helsinki -verkoston tavoitteena on lisätä alueella toimivien yritysten ja yhteisöjen välistä yhteistyötä, parantaa alueen imagoa, palveluja ja tunnelmaa sekä nostaa esiin ydinkeskustan mahdollisuuksia ja vetovoimaa.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Katso Rakennuslehden tilausvaihtoehdot

Tutustu Rakennuslehden monipuolisiin tilausvaihtoehtoihin.

Ota maksuton diginäyte

Ellet ole vielä hyödyntänyt maksutonta 1 kk diginäytettä, voit tehdä sen tästä.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Helsingin keskustan alamäelle halutaan nyt stoppi – asialla alueen kaupalliset toimijat ja kiinteistönomistajat”

Viimeisimmät näkökulmat