Tutustu nyt 1 kk veloituksetta!

Kiinteistöalalle tes-sopimus – koskee noin 10 000 työntekijää

Työehtosopimusta sovelletaan kiinteistöalan toimihenkilöihin, jotka työskentelevät palveluteknisissä, hallinnollisissa ja muissa toimistotyötehtävissä.

Kiinteistöalan tes-neuvotteluissa löytyi sopu perjantai-iltana. Sopimus koskee alan toimihenkilöitä. Kuva: Liisa Takala

Kiinteistöalan toimihenkilöitä koskevissa työehtosopimusneuvotteluissa on saavutettu neuvottelutulos. Sopimuksen sisältö ja palkankorotusten taso julkistetaan kuitenkin vasta sitten, kun Kiinteistötyönantajien ja Ammattiliitto Pron hallitukset ovat sen hyväksyneet.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus

Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia

Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Kiinteistöalalle tes-sopimus – koskee noin 10 000 työntekijää”

Viimeisimmät näkökulmat