Kokeile kuukausi maksutta

Teräsrakenneyhdistyksen toimitusjohtajaksi Janne Tähtikunnas

Teräsrakenneyhdistyksen uudeksi toimitusjohtajaksi on nimitetty Janne Tähtikunnas, DI,  Espoosta. Tähtikunnas aloittaa työt Teräsrakenneyhdistyksessä varatoimitusjohtajana 12.toukokuuta. Toimitusjohtajan tehtäviä hän alkaa hoitaa elokuusta alkaen. Markku Leino jatkaa yhdistyksen palveluksessa vielä sovituissa asiantuntijatehtävissä syyskuulle saakka, jolloin hän jää eläkkeelle.

Teräsrakenneyhdistyksen uudeksi toimitusjohtajaksi on nimitetty Janne Tähtikunnas, DI,  Espoosta. Tähtikunnas aloittaa työt Teräsrakenneyhdistyksessä varatoimitusjohtajana 12.toukokuuta. Toimitusjohtajan tehtäviä hän alkaa hoitaa elokuusta alkaen. Markku Leino jatkaa yhdistyksen palveluksessa vielä sovituissa asiantuntijatehtävissä syyskuulle saakka, jolloin hän jää eläkkeelle.

Tähtikunnas on valmistunut diplomi-insinööriksi Teknillisestä korkeakoulusta Espoossa vuonna 2004. Lisäksi hän on suorittanut vuonna 2012 TÜV:ssa tutkinnon Functional Safety Professional. Teräsrakenneyhdistyksen palveluun Tähtikunnas siirtyy Rejlers Oy:n liikenneväylät ja telecom -liiketoimintayksikön liiketoimintajohtajan tehtävistä.

Ennen Rejlersiä Tähtikunnas on työskennellyt joukkoliikenneoperaattori Nobina Finland Oy:ssä Liiketoiminnan Kehitysjohtajana ja Imerys Minerals Oy:ssä Technical sales manager’ina.
Janne Tähtikunnas toimii tällä hetkellä myös Espoon kaupungin rakennuslautakunnan puheenjohtajana sekä Helsingin seudun liikennekuntayhtymän (HSL) hallituksen jäsenenä.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Teräsrakenneyhdistyksen toimitusjohtajaksi Janne Tähtikunnas”

Vastaa

Viimeisimmät näkökulmat