Kokeile kuukausi maksutta

Hemsö rakennuttaa päiväkodin Helsingin Herttoniemeen – urakan arvo 11 miljoonaa

Hemsö vuokraa uudisrakennuksen Helsingin kaupungille 25 vuoden vuokra-ajalla ja vastaa päiväkodin rakennuttamisesta, ylläpidosta ja peruskorjauksista sopimusajan.

Uusi rakennus korvaa Daghemmet Killingenin nykyiset, peruskorjauksen tarpeessa olevat tilat.(Kuva: Arkkitehdit Frondelius + Keppo + Salmenperä.)

Yhteiskuntakiinteistöihin sijoittava kiinteistöomistaja Hemsö rakennuttaa uuden päiväkodin Helsingin Herttoniemeen.

Hemsö vuokraa uudisrakennuksen Helsingin kaupungille 25 vuoden vuokra-ajalla ja vastaa päiväkodin rakennuttamisesta, ylläpidosta ja peruskorjauksista sopimusajan. Investoinnin arvo on noin 11 miljoonaa euroa.

Tämä artikkeli on tarjolla vain Rakennuslehden tilaajille

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Hemsö rakennuttaa päiväkodin Helsingin Herttoniemeen – urakan arvo 11 miljoonaa”

Viimeisimmät näkökulmat