Tutustu nyt 1 kk veloituksetta!

Uudiskauppa ei käy, mutta käytettyjen asuntojen myynti heräsi Kiinteistömaailmassa horroksestaan

Kiinteistömaailman kauppamäärä kasvoi käytettyjen asuntojen osalta helmikuussa 38 prosenttia tammikuuhun verrattuna.

Kiinteistömaailma välitti helmikuussa käytettyjä asuntoja tammikuuta enemmän. Kuvituskuva Jyväskylästä: Avara

Kiinteistömaailma-ketju tiedottaa välittäneensä helmikuussa yhteensä 887 kohdetta. Niistä 649 oli käytettyjen myynnissä olleiden kohteiden välitystä, 10 uudiskohteiden välitystä ja 228 vuokrakotien välitystä.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus

Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia

Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Uudiskauppa ei käy, mutta käytettyjen asuntojen myynti heräsi Kiinteistömaailmassa horroksestaan”

Viimeisimmät näkökulmat