Bonavan Riku Patokosken ensimmäinen huippupesti osui asuntomarkkinoiden rajuun suhdannekuoppaan – stressiä on piisannut
Riku Patokoski ehti olla vain noin vuoden Bonavan toimitusjohtajana ennen kuin asuntorakentamisen toimintaympäristö muuttui radikaalisti. Vaikka myyntityö on juuri nyt olennaista, ei Patokosken mukaan uusia aloituksiakaan saa unohtaa.

Pestin alkutaival ei olisi voinut osua paljoa haastavampaan ajankohtaan. Riku Patokoski astui ensimmäistä kertaa elämässään toimitusjohtajan saappaisiin keväällä 2021, kun hän aloitti Bonava Suomi oy:n toimitusjohtajana.
Tämä artikkeli on tilaajille
Kirjaudu sisään
Tilaa printtinä, diginä, yksin tai ryhmässä
Valitse teille sopivin tapa pysyä tiedon tasalla.
Tutustu Rakennuslehteen digininä: 1 kk / 0 €.
Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia, ole hyvä!
Tätä artikkelia ei ole kommentoitu
0 vastausta artikkeliin “Bonavan Riku Patokosken ensimmäinen huippupesti osui asuntomarkkinoiden rajuun suhdannekuoppaan – stressiä on piisannut”