Tutustu nyt 1 kk veloituksetta!

Ympyrätalon ja Oriveden kirkon suunnitelleen arkkitehtipariskunnan elämäntyö on kattavasti näytteillä Espoossa

Espoon kaupunginmuseon näyttely on ensimmäinen arkkitehtipariskunta Kaija ja Heikki Sirenin arkkitehtuuria laajasti esittelevä näyttely Suomessa.

Kuva: Teuvo Kanerva / KAMU

KAMU Espoon kaupunginmuseossa on menossa arkkitehtipariskunta Kaija ja Heikki Sirenin arkkitehtuuria esittelevä näyttely. Kyseessä on ensimmäinen pariskunnan arkkitehtuuria laajasti esittelevä näyttely Suomessa.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus

Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!

Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia

Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.

Tätä artikkelia ei ole kommentoitu

0 vastausta artikkeliin “Ympyrätalon ja Oriveden kirkon suunnitelleen arkkitehtipariskunnan elämäntyö on kattavasti näytteillä Espoossa”

Viimeisimmät näkökulmat