YIT haluaa irti Keski-Pasilan tornitalohanke Trigonista – suunnittelukilpailun kakkosta Skanskaa alue ja korkea rakentaminen kiinnostaa yhä
Skanska olisi valmis harkitsemaan uuteen suunnittelukilpailuun osallistumista, jos sellainen järjestetään.

YIT ilmoitti joulukuun lopulla aloittavansa neuvottelut Helsingin kaupungin ja Senaatti-kiinteistöjen kanssa Keski-Pasilan tornitalohanke Trigonista vetäytymisestä. Hanke ei ole yrityksen mielestä kannattava.
Tämä artikkeli on tilaajille
Kirjaudu sisään
Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – yksi käyttöoikeus
Kaikki Rakennuslehden tieto kuukaudeksi käyttöösi ilman sitoumuksia – yksittäistilauksen määräaikainen näytejakso, ole hyvä!
Tutustu Rakennuslehteen diginä: 1 kk / 0 € – useita käyttöoikeuksia
Rakennuslehden lukuoikeudet organisaationne avainhenkilöille – ryhmätilauksen testijakso, olkaa hyvät.
Tätä artikkelia ei ole kommentoitu
0 vastausta artikkeliin “YIT haluaa irti Keski-Pasilan tornitalohanke Trigonista – suunnittelukilpailun kakkosta Skanskaa alue ja korkea rakentaminen kiinnostaa yhä”