Lukuoikeudet kuntoon ryhmätilauksella!

Fira modernisoi luksushotellin Helsingin Kruununhakaan – neljän arvokiinteistön korjausurakka

Urakkamuotona on projektinjohtourakka, jolla on tavoite- ja kattohinta. Kohde valmistuu vaiheittain vuosien 2023 ja 2024 aikana.

Isossa osassa hotellihuoneista on jopa neljän metrin huonekorkeus. Lisänä ovat kylpyläosastot, ravntolat, peilisali, kokoustilat, kauppa ja kappeli. (Kuva:Jaakko Puro oy)

Rahastoyhtiö Samla Capitalin hallinnoima SC Hotels I ky rakennuttaa Helsingin Kruununhakaan hotellikokonaisuuden, joka koostuu neljästä aikavälillä 1885–1930 valmistuneesta arvokiinteistöstä.

Tämä artikkeli on tilaajille

Kirjaudu sisään

Katso Rakennuslehden tilausvaihtoehdot

Tutustu Rakennuslehden monipuolisiin tilausvaihtoehtoihin.

Ota maksuton diginäyte

Ellet ole vielä hyödyntänyt maksutonta 1 kk diginäytettä, voit tehdä sen tästä.

Tätä artikkelia on kommentoitu kerran

Yksi vastaus artikkeliin “Fira modernisoi luksushotellin Helsingin Kruununhakaan – neljän arvokiinteistön korjausurakka”

  1. Nyt laitoit Samppa kätesi syvälle XXXXX. Eihän nuo vesselit edes selviä asuntokohteista. Esimerkkejä löytyy….

Viimeisimmät näkökulmat